Отборът на Панатинайкос победи Виляреал с 2:0 в първия си мач

...

Панатинайкос удари Виляреал на старта на Лига Европа

Отборът на Панатинайкос победи Виляреал с 2:0 в първия си мач от група " F " на Лига Европа. Точни за триумфа на " детелините " бяха Фотис Йоанидис в 38-ата и Андраж Шпорар в 78-ата минута на дуела

Домакините поведоха в 38-ата минута, когато Йоанидис бе изведен самичък против вратаря и технично го трансферира за 1:0.

В 78-ата минута гърците подпечатаха триумфа си с втори гол. Андраж Шпорар напредна с топка в крайници, освободи си пространство и с удар по земя благодарение на гредата матира вратаря за 2:0.

Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха и до по-изразителен триумф, защото пропуснаха още няколко положителни положения. Вина за това има и Пепе Рейна, който се отличи с няколко значими спасявания.

Все отново Панатинайкос може да е удовлетворен, че записа първите си три точки в групата, до момента в който Виляреал занапред ще има да наваксва, в случай че желае да продължи напред в шампионата.